header

Presentadas as candidaturas de Compromiso por Galicia nas catro provincias galegas

A Executiva Nacional de Compromiso por Galicia ven de aprobar de xeito definitivo, logo da celebración do CPN o pasado sábado, as candidaturas coas que a formación galeguista concorrerá ás vindeiras eleccións. Dende a dirección de CxG indícase que estas candidaturas son “de galegos e galegas, comprometidos coa cidadanía e co seu benestar” coas que se aspira “a obter uns magníficos resultados”. Entre as candidatas e candidatos atópanse persoas de diversa índole e categoría profesional, “traballadores e traballadoras, empresarios e empresarias, autónomos, funcionarios, profesionais liberais, estudantes ou xubilados” mostra dunha forza “que representa á maioría social galega como é Compromiso por Galicia”.

Listaxe de candidatos/as pola circunscrición de A Coruña

1- Xóan Carlos Bascuas Jardón
2- Xulia Guntín Arauxo
3- Guillermo Sánchez Fojo
4- Pilar Neira Martínez
5- Manuel González López
6- Jéssica Fernández Polo
7- Paulo Carlos López López
8- Paula María Rey Gómez
9- Daniel Oca González
10- María Xosé Alfonso Torres
11- Marcelino Fernández Mallo
12- María Pilar García García
13- Martiño Rial Iglesias
14- Sara Torreiro Rodríguez
15- Mº do Rosario Fernández Velho
16- Balbina Gándara Antelo
17- Manoel Bello Salvado
18- Paula Turnes Quintás
19- Manuel Siverio Miras Liñares
20- Maria Dolores Caramés Hermo
21- Álvaro Montes Celeiro
22- Mº Rosario Figueiras Icasuriaga
23- Verónica López Gómez
24- Pablo González Mariñas

Suplentes
1- Manuel Portas Fernández
2-Obdulia Vila Vilas
3- Carlos Durán Estany
4- Ariadna García Chas
5- Henrique Monteagudo Romero

 

Listaxe de candidatos/as pola circunscripción de Lugo

1- Iván Marrube Rodríguez
2- Rocío López Pacio
3- Saúl Santim Dablanca
4- Ramón López Díaz
5- Araceli Pillado Salgado
6- Brais Preto Fernández
7- Jesús Castro López
8- Olga Otero Gómez
9- Carlos Aguiar Redondas
10- Sara Rey Balseiro
11- Xosé Chorén Vázquez
12-Xosé Farruco Graña Rama
13- Trinidad Fuenteseca Fernández
14- María Pilar Vilar Rodríguez
15- Xosé Anxo Laxe Suárez

Suplentes
1-Rubén Méndez Amor
2-María del Carmen Flores Ferreiro
3- Xulio Fernández Díaz

 

Listaxe de candidatos/as pola circunscrición de Ourense

1- Xosé Manuel Pérez Bouza
2- José Luis Doval Conde
3- Ana Belén Bande Domínguez
4- Xosé Carballido Presas
5- Rocio Sampaio David
6- Marco Valerio Lama Corral
7- Ruth Parada de Juane
8- Xosé Mosquera Casero
9- María Esther Losada Colmenero
10- Xosé Paradelo Pombo
11- Ánxela Amorín Taboada
12- Serafín Manuel Suárez Santalices
13- Ana Garza Cortinas
14- José Domingo Posada Gonzáles

Suplentes
1- Manuel Herminio Iglesias Vázquez
2- Susana López Iglesias
3- Xosé Antón Vila Sobrino
4- María del Carmen Abadín Pérez
5- Xosé Lois Álvarez Prieto

 

Listaxe de candidatos/as pola circunscrición de Pontevedra

1- Rafael Cuíña Aparicio
2- Sandra Arauxo Carballido
3- Inma López Silva
4- Andrés Núñez Rajoy
5- María Xesús Lago Vilaboa
6- Orlando Villamayor Torres
7- Miguel Rey Tarrío
8- César Blanco Poceiro
9- Mónica Peralba Portela
10- Elisa Fernández Ferreiro
11- Raul Rodríguez Couto
12- Xosé Couñago Ribeira
13- María Amparo Fernández Reboredo
14- Constantino Cordal Rodríguez
15- Natalia Costas Alonso
16- Xosé Manuel Ferro
17- María Jesús González Jiménez
18- Xerardo Díaz Casal
19- Francisco Xavier Verea Argibay
20- Dolores Vilavedra Fernández
21- María Méndez Piñeiro
22- Miguel Barros Puente

Suplentes
1-Teba Conde Herrezuelo
2- Juán José Cruz García
3- Pablo Tortajada Bermúdez